Registered Schools

A-C

?A'q'amnik Primary School
A J Elliott Elementary
A L Fortune Secondary
Abbotsford Senior Secondary School
Albert McMahon Elementary
Alert Bay Elementary
Alexander Academy
Alexander Elementary
Alexis Park Elementary
Anahim Lake Elem-Jr Secondary
Andre-Piolat
Anne McClymont Elementary
Anne Roberts Young Elementary
Archibald Blair Elementary
ArtsCalibre Academy
Barriere Elementary-Secondary
Belmont Elementary
Bouchie Lake Elementary School
Boundary Bay Montessori House
Bowser Elementary
Britannia Community Secondary
British Columbia Christian Academy
Brocklehurst Middle School
Brockton Preparatory School
C M Finch Elementary
Charles Bloom Elementary Secondary
Charles Hays Secondary
Chemainus Elementary Community School
Chemainus Secondary
Cheslakees Elementary
Chilliwack Adventist Christian School
Cindrich Elementary
Clinton Elementary
Cloverdale Learning Centre
Colebrook Elementary
Collines-d'or
Cote-du-Soleil
Cove Cliff Elementary
Crescent Park Elementary
Creston Valley Secondary

D-F

Dallas Elementary
des Navigateurs
des Voyageurs
Dogwood School
Dogwood School
Doncaster Elementary
Dr R E McKechnie Elementary
Duncan Cran Elementary
Eagle Ridge Elementary
Eagle View Elementary
East Chilliwack Elementary
Ecole Citadel Middle
Ecole Lac des Bois
Ecole Marlborough Elementary
Ecole Qayqayt Elementary
Ecole Robb Road
Eric J Dunn Elementary
Errington Elementary
Esquimalt High
Exploring the Puddle
Fairview Elementary
Footholds Therapy Center
Forest Grove Elementary
Forest Park Elementary
Fort Rupert Elementary
Francois Lake Elementary
Fraser Academy
Fraser Lake Elem-Secondary
Fraser Valley School
Freedom Thinkers Education

G-I

George Elliot Secondary
Georges Vanier Elementary
Golden Secondary
Harry Sayers Elementary
Holy Cross Regional High School
Huband Park Elementary
Immaculate Conception
Island Pacific School

J-L

James Cameron School
James Thomson Elementary
Kay Bingham Elementary
Kersley Elementary School
Khalsa School Old Yale Road
Kimberley
Kingswood Elementary
Kitsilano Secondary
La Passerelle
Ladner Elementary
Lake City Secondary
Lakes District Secondary
Langley Fundamental Middle/Secondary Sch
Lena Shaw Elementary
Logan Lake Elementary
Lucerne Elem-Secondary

M-O

Majagaleehl Gali Aks Elementary
Maple Hill School
Maple Lane Elementary
Maple Ridge Secondary
Maria Montessori Academy
Marie Sharpe Elementary
Meadowbrook Elementary
Merritt Bench Elementary
Mile 108 Elementary
Morfee Elementary
Mount Boucherie Senior Secondary
Mount Douglas Secondary
Mountain View Christian Academy
Mountain View Elementary
Mountainview Montessori
Naghtaneqed Elem-Jr Secondary
Nanaimo Christian School
Nechako Valley Secondary
Nelson Christian Community School
New Hazelton Elementary
North Canoe Elementary
North Surrey Secondary
Nukko Lake Elementary
Oceanside Elementary
Okanagan Christian School
Okanagan Mission Secondary
Osoyoos Secondary
Our Lady of Sorrows
Oyama Traditional School

P-R

Pender Harbour Elem-Secondary
Pinewood Elementary
Port Renfrew Elementary
Princeton Secondary
Quamichan School
R. C. Talmey Elementary
Ray Shepherd Elementary
Raymer Elementary
Renfrew Community Elementary
Revelstoke Secondary
Richmond Secondary
Robert Alexander McMath Secondary
Royal Bay Secondary

S-U

Saplings Nature School
Sensisyusten House of Learning
Simon Cunningham Elementary
Sir Winston Churchill Secondary
Skeena Middle
South Island Distance Education
South Sa-hali Elementary
Springvalley Middle School
St Joseph Elementary School
St Joseph's
St Patrick's Elementary
St Patrick's School
Stanley Humphries Secondary
Stave Falls Elementary
Steveston-London Secondary
Stoney Creek Community Elementary
Summerland Montessori School
Tatla Lake Elem-Jr Secondary
Tecumseh Elementary
Terry Fox Secondary
The Fernie Academy
Thunderbird Elementary
Tyson Elementary

V-Z

Vancouver Talmud Torah Elementary
Walker Development Centre
Walnut Grove Secondary
Watson Road Elementary
Wells Barkerville Elementary
West Bench Elementary
Westsyde Elementary
Whytecliff Agile Learning Centre-Langley
Wonowon Elementary
Yale Secondary